Jak przenieść bloga na wordpress

Pierwszy wpis był wprowadzeniem, w świat stron www i blogów.

Jeśli interesujesz się zawodowo blogowaniem, prowadzisz lub zamierzasz prowadzić firmę- chcesz mieć stronę www- tanio i  kontrolę nad stroną, nie być  w 100 procentach uzależnioną od projektanta strony, proponuje zaistnieć na wordpressie, czym jest to  w kolejnym poście.

Teraz po kolei pokażę jak przenieść bloga opartego na bloggerze na własny serwer. W tym celu polecam tani i stały cenowo serwer  i szybką obsługę, gdy potrzebujesz pomocy na hekko .
Gdy mamy już wykupiony serwer i domenę logujemy się na konto direct admin i widzimy swoje domeny, odnajdujemy interesującą nas domenę i w nią klikamy. ( oczywiście już wcześniej musimy mieć wykupioną domenę oraz zainstalowany wordpress, nie wiesz jak napisz do mnie lub skontaktuj się z hekko, bez problemu pomogą, to zajmie chwilkę).
tanie servery na hekko
Po kliknięciu w domenę otwiera się strona i na samym końcu mamy
hekko serwery nazwę instalator aplikacji klikamy i
Tani hosting
 i przenosimy się do naszych wordpressowskich stron
W kolejnym etapie klikamy  w link np; o nazwie domeny z końcówką/ wp-admin, to nas przeniesie do wordpressa. ja już mam zainstalowany wygląd (  templatkę), ale to nie istotne, pokaże co dalej aby przenieść wszystkie wpisy z innych blogów nie koniecznie bloggera, na wordpressa.
wordpress
Powyżej na zdjęciu mamy kokpit wordpressowskiej strony, klikamy w narzędzia import i tam mamy do wyboru skąd będziemy importować, ale zanim to zrobimy potrzebujemy zawartości  z naszego bloga, więc wchodzimy na naszego bloga  w naszym przypadku bloggera i  wchodzimy na …
blogerimport
Ustawienia inne i klikamy na górze z prawej strony w utwórz kopie zapasowa,
Kopia pobierze nam sie na pulpit i zapisze w formacie ” XLM” jeśli mamy takiego ustawienia,  wejdź w folder pobrane i odszukaj.
W kolejnym etapie powracamy do kokpit wordpress i klikamy  w Narzędzia-import – dany blog i robimy co wskaże, pojawi się okienko i wtedy należy pobrać plik wcześniej pobrany z bloggera lub innego bloga. i tyle.
Powodzenia w przenoszeniu,  w razie problemów zapraszam do kontaktu.

323total visits,1visits today

 • Ja właśnie myślę nad przeniesieniem bloga 🙂

  • admin

   Pomyśl, warto, tylko wybierz odpowiedni serwer. co do hekko, bardzo polecam tani i stali tez wybralam z polecenia juz 3 lata u nich. A bylam także w tych słynnych, po roku jak zobaczyłam fakture, to glowa bolala. Chętnie pomogę, gdyby coś.

 • Bardzo przydatny post 🙂

  • Przedsiębiorcza Pani

   Dziękuję, zapraszam do odwiedzania.