POCZĄTKI FIRMY A INTERNET

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza małej, nie zaistnieje na rynku bez pojawiania się w wyszukiwarkach  w google, ktoś powie ja istnieje, owszem, ale jak długo? Zapewne działając na rynku lokalnym jest łatwiej ale z doświadczenia wiem, że większość klientów w początkowym okresie dowiaduje się o nas z internetu, gdy zaczęłam prowadzić lokalną firmę w początkowym okresie pytałam o formę dowiedzenia się o istnieniu punktu usługowego, bardzo dużo osób odpowiadało, że dowiedzieli się z internetu, ale gdy zapytałam czy strona internetowa czy fanpage, tu było trudniej sprecyzować. Wniosek im więcej nas w różnych miejscach tym lepiej jesteśmy wypozycjonowani w wyszukiwarkach google, bing…..

W ostatnim czasie rozwija się coraz prężniej  reklamowanie biznesu poprzez filmiki na you tubie.

Nie każdy lubi czytać, a nagrania video o naszych usługach, ofertach sprawią że poszerzy się grono naszych potencjalnych klientów. Jeśli utworzymy poradniki, to dodatkowo nam zwiększy dotarcie do większej puli ewentualnych klientów, a chyba na tym nam zależy.

Ktoś powie a po co mi to?
Rynek internetowy rozwija się w szybkim tempie, klienci lubią poczytać o firmie w internecie, sama tak robię.

Ale ja reklamuje się w prasie, poprzez ulotki.
Ok, to dobry pomysł ale nie dla każdej branży, dodatkowo kosztowny.
Ulotki nie dość, że kosztują to należy je roznieść a to nie mała sumka, np. 5000 ulotek małych to ok. 300 zł, sam druk dodać koszty projektu ok. 100 zł, koszt rozniesienia ok. 10 gr. szt i nie mamy pewności, że nie wylądują w koszu, owszem można roznieść samemu, ale w miarę rozwoju klientów, nie sklonujemy się.
Reklama w prasie, jest fajna pod warunkiem, że jest stała i  w tym samym miejscu, widoczna, a to kosztowny wydatek, wydanie na jedną czy dwie edycje małej reklamy ok. 5 na 10 cm. to średnio w lokalnej prasie ok. 300 zł. więc nie warto  w początkowym okresie.
Podsumujmy wydruk ulotek i prasa jednorazowa edycja to: ok. 1200 zł. jeśli jesteśmy nowi, to wydatek zbędny, stracimy.
Co możemy innego; Załóż stronę www, prowadź bloga, opisuj co wykonujesz, pisz poradniki, niech ta strona żyje, drugi etap prowadź fanpage to także nic nie kosztuje, owszem może być płatna ale nie musisz od razu płacić.

No ale założenie strony internetowej, bloga to bardzo kosztowne i nie jesteśmy sami tego w  stanie zrobić.

Nie prawda.

 

Na początek możemy prowadzić bloga np. na  blogger, lub innym.
Ale jak jesteśmy już zdecydowani, polecam założenie strony internetowej na wordpressie, jedyne co należy zrobić to wykupić serwer i domenę i podpiąć po wordpressa. to koszt ok. 70 zł. z domena i serwerem na rok, po roku cena nie skacze drastycznie. Wiem np. nazwa,pl i inne znane firmy oferują za 1 zł. owszem, a ile kosztuje przedłużenie po roku? Zanim podejmiesz decyzje poczytaj jak działa współpraca z wielkimi firmami i jak działa podłączenie wordpressa. Dodatkowy plusem prowadzenia strony na wordpressie jest pozycjonowanie naszej firmy ( domeny), świetnie się pozycjonuje.
I sami mamy kontrole nad tym co się znajduje na stronie, nikomu nie musimy nic płacić.
A jak bardzo prosto? polecam hekko, tani i super kontakt, gdy mam problem odpowiadają nawet w niedzielę.
Tanie serwery i www

Po wykupie u nich serwera i domeny, mamy w direct admin możliwość  podpięcia wordpressa od razu.
Chcesz dopytać jak to zrobić napisz do mnie pomogę,
Przykład strony na wordpressie:

 

 

Kolejne ciekawe pytanie- czy muszę istnieć na wszystkich portalach? Nie, .nawet nie jest wskazane, zależy jakie są nasze oczekiwania, jaka branża, powrócę do tego tematu.

A tymczasem zapraszam do komentowania i pytań.

107total visits,1visits today