instrukcja stworzenia strony lądowania

Pierwsza strona lądowania-instrukcja

Od czego zaczynamy tworząc stronę lądowania- potocznie służy do stworzenia listy na zapis subskrybentów i przenosi nas na miejsce docelowe z żądaną informacją ( sklep, oferta).
Więcej na temat MailerLite znajdziesz w moim wcześniejszym poście o newsletterach tu, 

Wymieniłam kilka ciekawych firm oferujących integrację newsletterów i stron lądowania z naszą stroną internetową.

Od czego zaczynamy po zarejestrowaniu się na stronie MailerLite, należy zacząć od stworzenia “nazwy grupy”, to dzięki temu będziemy odróżniać do kogo lub co mamy wysłać. I ile osób jest zainteresowanych danym tematem.

Instrukcja stworzenia strony lądowania

Na zielonym polu mamy nazwy stron, wchodzimy  w subskrybent, w następnym etapie kliknij pomarańczowy napis dodaj grupę.

Teraz należy założyć stronę lądowania,  w tym celu na zielonym polu kliknij  ” formularze:, potem pomarańczowy dodaj nowy.

 

Wpisujemy nazwę, do naszej identyfikacji np. 777

Po wpisaniu nazwy i zatwierdzeniu, zostajemy przeniesieni, gdzie należy wybrać wygląd formularza i wybieramy landing Page. Otwiera nam się lista, zaznacz  do której listy mają być zapisani subskrybenci z tej strony lądowania i zatwierdź.

 

 

W następnym etapie, będziemy tworzyć naszą stronę lądowania. W każdej chwili można zmienić wygląd, tekst. Wybierz wygląd szablonu, mamy do wyboru, kilka, ale każdy możemy zmienić.

Po wyborze, danego szablonu, otwiera nam się strona edycyjna, możemy dodawać tekst, kolumny, kolory, timer- po stworzeniu zatwierdzam, gdy zaprojektujemy stronę główną oraz potwierdzającą. Jeśli się pomylisz nie ma problemu, można zawsze wrócić i naprawić błąd.

Zapisujemy i na górze zakończ edytowanie.

Przenosi nas następnie do edycji linku, po  “/ ” wpisz nazwę co będzie wyświetlane w linku. W poniższych okienkach ustawiasz sobie tagi, zdjęcie i opis jakie ma się pojawić na FB, gdy udostępnisz. Zatwierdzasz.

 

Ponieważ ja nazwy nie zmieniłam, to link wyświetla się tak jak poniżej na zdjęciu. Jak można go udostępniać na stronie, fb …. Skopiuj i tyle. 

Londingpage, jest już gotowowe połączone z lista odbiorców. Można już reklamować dany kurs, usługę, kupony czy produkt.

To jednak nie koniec możliwości. Do listy, można dodać autoresponder, gdzie  zautomatu klient otrzymuje inne informacje, nawet za miesiąc z góry, to od Ciebie zależy jak go ustawisz.

Druga fajna opcja, możesz, tworzyć formularze osadzone na stronie, tworzysz ofertę, gdzie klient się zapisuje np. lista oczekujących na kurs.

Kolejna opcja wykorzystania MailetLite- to newsletter, z  którym zapewne nie raz się spotkałaś na stronie. Do niego, także możemy podpiąć autoresponder. Możliwości są nieograniczone to kwestia Twoich umiejętności i wyobraźni do wykorzystania tego narzędzia. A co najważniejsze, jeśli zaczynsz masz wszystko bezpłatnie.


Jeśli podobało się Tobie, proszę zostaw komentarz lub udostępnij dalej, bardzo dziękuję.

Jeśli temat jest dla Ciebi interesujący, chcesz zadać więcej pytań dołącz do zamkniętej grupy na fb  https://web.facebook.com/groups/przedsiebiorczapani/

 

Zapisz się i pobierz e-book.

527total visits,3visits today

 • Alice Black

  Jak dla mnie takie tematy to zazwyczaj czarna magia. Jednak tutaj wszystko zostało opisane w sposób przejrzysty i opatrzone zdjęciami dzięki czemu można się w tym odnaleźć.

  • Dziękuję, że się podoba a zwlaszcza że jest czytelne nawet dla laika. Taki mam cel, strona jest dla osób, które zaczynają przygodę z pracą online.

 • Patrycja K.

  Super sprawa 🙂 można też fajnie posty na blogu promować ?
  Niestety jestem z tych nerwowych- jeśli coś mi nie wychodzi to jest płacz- a z technologią wybitnie się nie lubię ? ale poproszę mojego M o pomoc ?

  • Powiem tak, gdy ja pierwszy raz zaczynałam, poddałam się. Teraz to takie proste. Z mojego punku widzenia, na wszystko musi przyjsc odpowiedni czas. Trzymam kciuki. Doskonałe do promocji także na fb. Dziękuję za odwiedziny i komentarz.

   • Patrycja K.

    To prawda- do niektórych rzeczy trzeba dojrzeć ? też czasami wracam po czasie i okazuje się, że nie taki diabeł straszny ?

 • Bardzo dobre wskazówki. Na pewno kiedyś skorzystam 😉

 • W pierwszej chwili przeczytałam “Jak stworzyć stronę lądowania na Marsie” 😀
  Korzystam na moim blogu z wtyczki Newsletter. Pozdrawiam 🙂

 • tekstykultury.pl

  O proszę, ciekawy wpis! Ja jestem z tym w miarę na bieżąco, bo całkiem niedawno w pracy konsultowałam się z agencją reklamową właśnie w tej sprawie 🙂

  • Dziękuję, za komentarz. Szkoda, że wcześniej nie było wpisu.

   • tekstykultury.pl

    Jestem pewna, że jeszcze się kiedyś przyda! 🙂