30 sposobów pracy online - e-book

PRACA ONLNE

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest z tą pracą on-line.

Ja odkąd siegnę pamięcią- bardzo chciałam tak pracować. Będąc samotną matką z dziećmi trudno jest pracować i opiekować się nimi. Zwlaszcza gdy nie ma żłobka, czy przedszkola. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że małe dzieci często chorują. W tamtych czasach, praca online była odpowiednim zajęciem dla takich osób jak ja. Sięgajac 10 lat wstecz, niebyło chyba tak łatwo jeszcze o pracę online. Przynajmniej ja  wtamtych czasach byłam jeszcze niedoświadczona z obsługi komputera. Tak ja, niby takie to proste, ale życie różnie się układa. Dopiero po rozwodzie mogłam się rozwijać, pomiomo, że dziweci były jeszcze małe.

Owszem już w tamtych czasach, słynna była praca w multilevel marketingu, potoczne znanym MLM. Jak najbarzdeij próbowałam, ale byłam bardzo zakompleksioną kobietą i nie potrafiłam oferować koleżankom, znajomym oferty współpracy, a nie interesowało mnie być konsultantką.

W tamtym czasie najłatwiej było mi pracować dorywczo, bo ze względu na dzieci musiałam zmieniać pracę. Nie miałam szczęścia do pracodawców. Może i dobrze, dzięki temu zaczęłam szukać innych rozwiązań. Poszłam na kurs Seo z wordpressem, studia oraz uczeszczałam na wszelkiego rodzaju bezpłatne webinary. Dzieci rosły, a ja cały czas się rozwijalam. Co doprowadziło do tego etapu, w którym teraz jestem.

Stałam sie odważną i peweną siebie kobietą, dzięki zdobytej umiejętności mogłam zacząć pracować on-line u siebie.

Czym obecnie się zajmuję.

Tworzę strony internetowe, kursy online, blogi oraz wspołparcuję z marką Livioon.  Zapraszam do współpracy. Jestem otwarta na różne propozycje z moja branżą.

Co skłoniło mnie do napisania e-booka 30 sposobów pracy on-line.  Chciałm sprawdzić jak wygląda ta strefa, pracy online.

Przeglądając różne ogłoszenia o pracę, głównie napotykałam na oglosznia o wspólprace w mlm. Nie ma otwartergo rynku, szukam pracownika na zlecenie jednorazowe, na krótko. Np. Zlecę napisanie e-book, zlece zrobienie strony. Więc czy coś się zmieniło od tych 10 lat, chyba nie.

Pracodawcy nie wychodzą na przeciw pracownikom, panuje nadal moda dobry pracownik to etatowiec.

Jak chcą zlecić jednorazowe zlecenie, to wolą zapłacić dużo drożej i zlecić tak zwanemu freelancerowi- to najcześciej osoba prowadząca dzialalność gospodarczą.  A jak wiadomo prowadzenie firmy to dodatkowe koszty, więc zlecenia droższe. Dlaczego pomimo to, pracodawca woli tak anie nie pracownika na szybkie jednorazowe zlecenia.

Otóż, koszty zatrudnienia, są droższe od zlecenia innej firmie.

I teraz się zastanawiam, co mają począć osoby, które nie mają możliwości pracy na etat. A mają fach  w ręku.

Zalożenie firmy, to nie takie proste. Koszty jakie ponosimy na dzień dobry są spore. Zus owszem niższy w początkowym okresie niecałe 500 zł. , ale dodać do tego księgową ok. 150 zł, nie kiedy nie mamy możliwości zaprosić do domu, więc wynajęcie biura to ok. 1200 zł. A gdzie koszty dodatkowe, paliwo, media, tefelon no i samo życie to minimum 2500 zł. A jak jeszcze wynajmujemy mieszkanie to dodatkowe 2000 zł.

Jeszcze jedna ważna rzecz, często słysze pytania czy jak nie zarabiam, to muszę płacić Zus, księgową, tak musisz.

Podliczmy: daje to razem niecałe 5270 zł. to koszty minimalne.

Teraz zastanówmy się zaczynamy, bez rzadnych zleceń. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mi uda się tyle zarobić? Małe jeśli nie masz zabukowanych zleceń. Początki prowadzenia własnej firmy, nawet jako freelancer, są bardzo trudne.

Więc są sposby na pracę on-line czy nie.

W takiej sytuacji, gdy pracopdawca woli zlecić usługę firmie niż oferować pracę zlecone na zewnątrz możemy zrobić tylko  jedno.

Zacznij od pracy nawet na pół etatu, a dorywczo szukaj zleceń. Dopiero jak będziesz czuć się pewna w tym co robisz, będą zlecnia możesz pomyśleć o własnej firmie. Drugie rozwiązanie masz odłożone środki finansowe na minimum pół roku.

Tak wygląda rzeczywistość, zakładnia firmy.

A co z tym mlm. To świetne rozwiązanie pracy online, ale nie łudź się jesli w ogłoszeniu piszą wystarczy 3 godziny dziennie, Nie prawda, jak w każdej braży, chcesz zarobić musisz dużo przynajmniej na początku pracować. To także praca na etat, no chyba że masz dużo znajomych i chcesz rozwijać się w tej branży poprzez ciepłe kontakty. Praca onlnie, to jednak chłodny kontakt nieznasz osoby.

Piszac e-book, chciałam wskazać, że jeśli masz nauczony fach, bez problemu możesz szukać pracy on-line. Zebrałam 30 ciekawych propozycji, od których możesz zacząc przygodę, na własny rachunek.

Jeśli powyższy artykuł spodobał Ci się, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Być może tego im trzeba, by ruszyli zmiejsca. A jeśli masz pomysł na inne prace i chcesz się nimi podzielić, to napisz proszę w komentarzach 😛

Zamknięta grupa na fb- praca online: dołącz!!!

Zapisz się i pobierz e-book.

580total visits,3visits today

 • iwona

  Dosc ciekawy i przydatny post z ktorego mozna dowiedziec bardzo duzo i skorzytsac z rad w przyszlosci.Pozdrawiam

  • Bardzo dziękuję za komentarz i odwiedziny. Jest mi bardzo miło, że przydatny post.

 • Justyna Maria Anastazja Żuk

  Muszę koniecznie przeczytać twój darmowy e-book. Może znajdę coś dla siebie. Dwa razy próbowałam z mlm, ale może tym razem z czymś innym mi wyjdzie. 🙂

  • Ja już w podstawówce zaczynałam, istotny jest produkt czy go używasz, kto Tobie pomaga i jak. Udanej lektury. Dziękuję za odwiedziny i komentarz.

 • Artur Bluszcz

  Wartościowy poradnik z konkretnymi przykładami pracy online. Sam skorzystałem z jednego sposobu i warto – zarabianie na tworzeniu kursów. Ja znam jeszcze jeden sposób i skuteczny.