eFaktoring, czyli jak poprawić płynność finansową w małej firmie?

Aż 81% polskich przedsiębiorstw otrzymuje płatności za realizowane faktury po terminie ich zapadalności. Taka sytuacja może doprowadzić do utraty lub pogorszenia płynności finansowej – problem długich terminów oczekiwania na zapłatę faktur jest szczególnie uciążliwy dla małych firm. Między innymi z myślą o nich powstał 100% on-linowy eFaktoring.

Małe firmy największymi ofiarami zatorów płatniczych

Opieszałość kontrahentów w terminowym opłacaniu faktur to zagrożenie właśnie dla małych przedsiębiorstw.  Zakup towaru, wynagrodzenia, podatki czy składki ZUS stanowią koszty, które przedsiębiorstwa ponoszą regularnie i nie mogą pozwolić sobie na opóźnienia. Szacuje się, że w przypadku małych przedsiębiorstw aż 8% kosztów generują zatory płatnicze. Przedsiębiorcy są bowiem zmuszeni do szukania kosztownych rozwiązań, wynikających z niezdywersyfikowanego modelu biznesowego i braku odpowiednich jednostek zarządzających należnościami i opóźnieniami w płatnościach.

Najkorzystniejszy faktoring dla małych firm, czyli eFaktoring

Coraz bardziej popularny na rynku eFaktoring to rozwiązanie idealnie skrojone do potrzeb małego biznesu. Faktoring dla małych firm pozwala na otrzymanie gotówki już w ciągu 5 minut, a całą procedurę można załatwić online. To ogromna wygoda głównie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie mają czasu na formalności koncentrując się na codziennych obowiązkach. Co ważne, eFaktoring oferuje m.in. opcję faktoringu cichego, co oznacza że kontrahent nie dowiaduję się, że przedsiębiorca otrzymał już gotówkę, więc nadal czuje się zobowiązany do szybkiej zapłaty. Z drugiej strony ten rodzaj faktoringu nie wpływa negatywnie na relacje pomiędzy partnerami biznesowymi.

Jak eFaktoring poprawia sytuację małych przedsiębiorstw?

Środki pieniężne ‘uwolnione’ poprzez eFaktoring pozwalają przedsiębiorcom terminowo regulować własne zobowiązania, takie jak wynagrodzenia, podatki i składki, a jednocześnie kupować niezbędny towar lub planować inwestycje dotyczące własnego biznesu. Koszty faktoringu wliczają się do kosztów uzyskania przychodu, dlatego można je odliczyć od podatku. O ile przedsiębiorcy, ze względu na rodzaj wystawionej, faktury mogą mieć ograniczony wpływ na kontrahentów w kwestii dochodzenia swojej należności, o tyle dzięki faktoringowi mogą zyskać elastyczność i bezpieczeństwo finansowe we własnym biznesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here