Kompleksowa obsługa floty przy wynajmie długoterminowym aut

Chcesz rozwinąć samochodową flotę we własnej firmie? Nie chcesz w tym celu poświęcać oszczędności generowanych przez biznes albo Twoja działalność gospodarcza takich nie ma? Opcją na korzystanie z samochodów służbowych jest wynajem w długim terminie, czyli leasing. Sprawdź, jakimi warunkami się charakteryzuje. Poznaj największe zalety i dowiedz się, jakie wady posiada taka forma wsparcia Twojej firmy. Szczegóły prezentujemy poniżej. 

Bez angażowania własnych środków

Nie ma wątpliwości, że wynajem aut w długim terminie jest opcją korzystną dla firm, które są na początku biznesowej drogi albo nie mogą pozwolić sobie na tego rodzaju inwestycje, sięgając po własne środki finansowe. Czy wiesz, że wynajem długoterminowy służbowych samochodów nie wymaga wkładu własnego? Tym różni się od niektórych ofert kredytów samochodowych. Oznacza to, że firma nie musi mieć żadnych środków, aby móc skorzystać z leasingu. Co więcej, sama weryfikacja potencjalnego klienta jest szybka a formalności, jakie trzeba spełnić minimalne. Bardzo często na leasing mogą liczyć również firmy, które dopiero się rozwijają, a w danej branży stawiają pierwsze kroki. 

Pełna obsługa floty 

Co istotne, decydując się na wynajem długoterminowy, właściciel i pracownicy firmy mogą zająć się jej rzeczywistą działalnością, natomiast kwestie użytkowania auta załatwia firma leasingowa. Firma nie musi martwić się o zapłatę ubezpieczenia OC i AC, o serwisowanie aut ani o ewentualne naprawy. Co więcej, dobra firma, które oferuje tego rodzaju wynajem samochodów, proponuje też karty paliwowe czy pełen zakres profesjonalnego doradztwa. Dzięki niemu flota aut może zostać dopasowana, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby działalności przedsiębiorstwa. 

Dodatkowe bonusy

Chociaż leasing nie daje możliwości posiadania samochodów na własność, to jednak ta wada rekompensowana jest sporą ilością dodatkowych bonusów, na jakie może liczyć firma. To między innymi rabaty cenowe, jakie zyskuje u partnerów biznesowych firmy leasingowej, opcja assistance 24 czy dodatkowy serwis ogumienia. Dzięki temu korzystanie z leasingowanych aut jest naprawdę komfortowe i bezpieczne. 

Co z samochodem po spłacie ostatniej raty?

Umowa wynajmu długoterminowego zakłada możliwość korzystania z samochodu przez pewien czas, w zamian za regularne płatności w miesięcznych ratach. Co dzieje się z pojazdem mechanicznym po zakończeniu umowy i spłacie tej ostatniej raty? Auto może być zwrócone do leasingodawcy, ale firma może je również wykupić i zachować na własność. Na co decydują się najczęściej przedsiębiorcy? 

Z reguły umowa kończy się zwrotem samochodu, ponieważ bardziej opłacalne jest ponowne podpisanie umowy leasingowej i korzystanie z nowszego modelu samochodu, aniżeli z tego, który uległ już intensywnej eksploatacji. Decyzja jest jednak zawsze indywidualna i zależy od potrzeb firmy, która korzysta z umowy o wynajem długoterminowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here