Konto w banku

Założenie konta jest dość prostą rzeczą i na pewno każdy chociaż raz w życiu będzie przechodził przez zakładanie konta. Jest to prosta rzecz jednak największe trudności jakie spotyka się podczas tego procesu zaczynają się już na początku przygody z zakładaniem konta, a są one związane z wyborem banku, gdzie takie konto można założyć. Bardzo często pierwsze konto jest już robione na początku kariery dzieci na studiach, jednak zdarzają się przypadki, gdzie konto mają dzieci, które mają około 16-17 lat. Jest to dość powszechnie stosowane w przypadku rodziców, którzy chcą żeby ich dzieci miały pojęcie o pieniądzu i potrafiły się z nim obchodzić w przyszłości, ponieważ jeśli dziecko nauczy się od małego jak ma dysponować pieniędzmi to potem jak pójdzie na studia i do swojej pierwszej pracy to będzie potrafiło zrobić tak żeby starczało jej pieniędzy do ostatniego dnia miesiąca, a nie jak nie którzy wydają więcej niż mają a potem zaczynają się problemy z braniem kredytów albo walką o większe zarobi bo jak się utrzymać za jakąś pokaźną kwotę w danym kraju. Jest to naprawdę dość uciążliwe i żeby dziecko wiedziało jak dobrze dysponować pieniądzem to najlepiej jak da się jemu wolną rękę przy wyborze banku. Będzie ono mogło świadomie wybrać bank, który najbardziej jemu odpowiada, a jeśli konto byłoby związane z dodatkowymi opłatami to to dziecko będzie za to odpowiadało i po prostu będzie dostawało mniej pieniędzy przez co nauczy się na przyszłość bardzo wielu cech potrzebnych do oszczędzania pieniędzy.

Gdzie najlepiej założyć konto?
Po pierwsze bardzo ciężko ustalić bank, w którym założenie konta będzie najlepszym wyborem, ponieważ oferty banków zmieniają się cały czas i jeśli ten artykuł ma mieć charakter ponad czasowy, to warto żeby nie brał takich zmiennych pod uwagę, dlatego ten artykuł skupi się przede wszystkim na tym jaki cechy powinien mieć bank, do którego młoda osoba chce się udać w celu założenia konta, a także co powinno posiadać konto żeby w ogóle było brane pod uwagę w tym skomplikowanym procesie. Następnie zostanie wspomniane czego konto nie powinno posiadać, a także jakich banków najlepiej unikać, ponieważ nie spełniają one podstawowych kryteriów związanych z wybieraniem konta w banku.
Jaki bank wybierać?
Bardzo często pierwszy bank młodych osób to bank ich rodziców. Jest to prosta sprawa, ponieważ przywiązanie do marki i do tego zaufanie, którym rodzice obdarzyli bank nakłania młodego człowieka do tego żeby założył on konto w tym, a nie innym banku. Jest to chyba najbardziej powszechnie stosowana zasada wyboru banku wśród młodych osób. Dlatego warto żeby bank był inny niż rodziców, w takim wypadku dziecko nauczy się przede wszystkim tego, że pieniądze nie pojawiają się od razu po przelewie tylko trzeba na nie poczekać kilka dni, a to wiąże się z tym, że potrzebę pieniędzy należy zgłaszać wcześniej i patrzeć w przód. Następnie inny bank to będzie także coś innego i będzie tam młoda osoba anonimowa i nie będzie miała żadnego wsparcia od dorosłych, a co za tym idzie będzie ona musiała radzić sobie samemu, dlatego warto wybierać bank inny niż ten, w którym aktualnie są rodzice.
Co powinno mieć konto?
Konto dla młodych osób, powinno się charakteryzować tym że jest przede wszystkim darmowe. Konta dla młodych nie przynoszą żadnego zysku dla banku dlatego w większości banków będą one po prostu darmowe, a co za tym idzie nie będą oni musieli za nie płacić. Będą dostawali określoną sumę pieniędzy, a następnie będą mogli nimi dysponować przez cały czas, bez konieczności zwracania uwagi na płatności jakie trzeba zrobić na koncie. Bank nie zarabia na młodych osobach i stara się przede wszystkim zatrzymać ich u siebie jak najdłużej. Strategie banku opierają się przede wszystkim na udzielaniu kredytów, a co za tym idzie chcą oni zatrzymać młode osoby jak najdłużej u siebie w banku, a następnie gdy one dorosną będą potrzebowały kredytu to pójdą do swojego banku, ponieważ ten nigdy ich nie zawiódł i w 65% przypadków kredyt bierze się w banku, w którym się jest aktualnie nawet jeśli ich oferta nie jest najlepsza na rynku.
Jakich kont nie wybierać?
Nie warto brać konta, gdzie trzeba coś płacić. Na rynku jest tak wiele ofert banków, że nie powinno być problemem żeby znaleźć tą idealną dla siebie i przez to zyskać na ofercie, a nie tylko wziąć konto w banku żeby było. Bardzo istotny czynnik to także dodatkowe konto założone w związku z pierwszym. Zazwyczaj jest to konto oszczędnościowe, które jest oprocentowane jednak nie warto zwracać uwagi na oprocentowanie, bo przy panującej inflacji, a także przy podatku belki to na takim koncie nie da się zarobić dobrych pieniędzy. Takie subkonto będzie odpowiednie w przypadku, gdy młoda osoba chce sobie odłożyć jakieś pieniądze bez wiedzy rodziców na prezenty dla nich albo po prostu na wakacje. Warto nie mówić o tym rodzicom i po prostu zrobić im niespodziankę, ponieważ na pewno będą oni bardzo zadowoleni z tego faktu, że ich dziecko potrafi tak dobrze dysponować pieniędzmi, że zostało jej na koncie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here