Zakładanie konta w banku

Posiadanie konta bankowego jest zjawiskiem powszechnym, ponieważ jest to bezpieczny sposób przechowywania pieniędzy. Czasami konto bankowe jest wręcz wymogiem. Może tak być na przykład w sytuacji kiedy prowadzimy działalność gospodarczą – wtedy niezbędne jest konto firmowe. Jest ono również potrzebne osobom, które nie prowadzą własnej firmy. W takim przypadku osobiste konto bankowe będzie miało wiele zalet, dzięki którym zarządzanie naszymi finansami stanie się łatwiejsze.

Jakie konto bankowe wybrać?

Zakładanie konta w banku należy rozpocząć od sprecyzowania naszych oczekiwań co do warunków oferowanych przez bank. Na szczęście na rynku jest wiele banków, które posiadają różnorodne oferty dostosowane do wielu grup odbiorców. Ta zaleta jaką jest mnogość opcji o wyboru, może być niekiedy również wadą. Trzeba bowiem przejrzeć wiele ofert, zanim znajdziemy konto bankowe, które będzie najlepiej dostosowane do naszych oczekiwań. Warto jednak poświęcić na to trochę czasu, ponieważ wybór dobrej oferty sprawi, że będziemy mieć wszystko czego potrzebujemy w jednym miejscu.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze konta bankowego?

Jeśli mamy już sprecyzowane oczekiwania dotyczące naszego przyszłego rachunku bankowego, warto jest uściślić je poprzez zapisanie na kartce lub na przykład w pliku tekstowym w komputerze. Należy rozważyć co jest dla nas najważniejsze – brak opłat za prowadzenie konta, wysoki limit kredytowy, dodatkowe karty płatnicze z ładnym nadrukiem? Warto też porównać różne oferty, ponieważ banki często prowadzą akcje promocyjne gwarantując atrakcyjne bonusy. Wtedy zakładanie konta w banku może się okazać prawdziwą przyjemnością. Informacji o takich promocjach można szukać nie tylko na stronach internetowych banków, ale także na ich profilach w portalach społecznościowych (na przykład Facebook), a także w prasie, czy na stronach www poruszających tematykę finansów.

W jakim banku założyć konto?

Gdy już dokładnie wiemy jakie konto i w którym banku chcemy założyć, pora wybrać się do najbliższego oddziału. Jednakże bliskość banku nie jest w tym przypadku regułą, ponieważ niekiedy może okazać się, że w oddziale położonym nieco dalej, są na przykład krótsze kolejki lub nie ma ich wcale. Warto wybrać bank, do którego mamy dobry dojazd i gdzie możemy w pobliżu zaparkować samochód, jeśli właśnie nim chcemy dojechać do banku. Może się zatem okazać, że wygodniejsze dla nas będzie zakładanie konta w banku blisko naszego miejsca pracy lub galerii handlowej, którą często odwiedzamy.

Zakładanie konta w banku

Osoby, które nigdy wcześniej nie zakładały konta w banku, mogą się zastanawiać, jak w rzeczywistości wygląda ten proces. Otóż zakładanie konta w placówce banku jest bardzo proste, o ile odpowiednio się do tego przygotujemy. Po wejściu do banku z pewnością przywita nas miła osoba, której zadaniem jest pomoc ludziom zainteresowanym zakładaniem konta. W wielu bankach już zaraz po wejściu zostanie nam zaproponowana kawa – ot taki miły gest. Następnie zostaniemy skierowani do odpowiedniego okienka lub pokoju – zależy to od tego, jak duży jest bank i w jaki sposób zorganizowano w nim przestrzeń. Wtedy wystarczy powiedzieć pracownikowi banku po co przyszliśmy, a on przeprowadzi nas przez zakładanie konta w banku sprawiając, że staniemy się posiadaczami nowego konta dostosowanego do naszych oczekiwań.

Dokumenty potrzebne przy zakładaniu konta w banku

Nie każdy może to wiedzieć, ale należy pamiętać o tym, że wybierając się do banku w celu założenia konta, musimy mieć przy sobie dowód osobisty. Jeśli przypadkiem zostawimy go w domu, niestety będziemy musieli po niego wrócić, ponieważ zakładanie konta w banku wymaga potwierdzenia naszej tożsamości – właśnie za pomocą dowodu osobistego. Aby zatem uniknąć nieporozumień i rozczarowania, należy przed udaniem się do banku sprawdzić, czy na pewno mamy przy sobie dowód. W przypadku zakładania konta firmowego, niezbędne mogą się okazać także dokumenty potwierdzające zarejestrowanie naszej działalności. Aby mieć wszystko co potrzebne, warto sprawdzić na stronie internetowej banku, jakich dokładnie dokumentów będziemy potrzebować. Jednak w większości przypadków (zwłaszcza przy zakładaniu rachunków osobistych) potrzebny nam będzie tylko dowód osobisty.

Zakładanie konta w banku przez internet

Wizyta w oddziale banku to tylko jeden ze sposobów na zakładanie konta w banku. Można tego dokonać także za pośrednictwem internetu. Należy w takim przypadku zwrócić szczególną uwagę na to, czy na pewno jesteśmy na stronie oficjalnej banku i czy jest ona bezpieczna. Zazwyczaj pomagają w tym przeglądarki internetowe informując o tym, czy połączenie z daną stroną jest szyfrowane. Po wczytaniu strony banku, wystarczy odnaleźć na niej link lub baner z napisem „Załóż konto” lub innym sugerującym to, że w tym miejscu należy kliknąć. W ten sposób zakładanie konta w banku może się odbyć bez wychodzenia z domu. Następnie należy wypełnić formularz wpisując swoje dane, a potem zaczekać na kuriera, który bezpłatnie dostarczy nam umowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here