Emerytura

Bardzo dużo mówi się o tym, że młode osoby, które aktualnie pracują na emeryturę innych nie będą posiadały swojej. Nie wiadomo ile jest w tym prawdy, jednak można śmiało stwierdzić, że ZUS jest coraz bardziej zadłużony, a to że ludzie tracą do niego zaufanie nie wpływa pozytywnie na jego przyszłość. Emerytury jest to temat bardzo ciężki, a kolejny podwyżka ich jest także trochę strzałem w kolano dla ZUS-u. Z jednej strony ludzie chcą żyć coraz lepiej, a także to, że inflacja cały czas postępuje to musi być podwyżka, ponieważ te 2000 zł z dzisiaj nie będą takimi samymi 2000 zł za 50 dni. Warto o tym pamiętać, jednak jeśli jest inflacja i ludzie zarabiają tyle samo to podwyżka emerytur pochłonie od państwa coraz więcej pieniędzy, a podatników jak widać nie przybywa, ponieważ w Polsce występuje niż demograficzny. Prawdopodobnie zostanie on odbity od ziemi, bo państwo jest bardzo nastawione na jego wzrost i robi wszystko żeby dawać ludziom pieniądze za to że rodzą, dzieci jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że jeśli ludzie zaczęliby rodzić dzieci na potęgę to zaraz nikt nie pracował, bo wszyscy byliby na zwolnieniach lekarskich, a co za tym idzie gospodarka Polski zaczęłaby słabnąć. Jednak ciężko jednoznacznie znaleźć złoty środek na wszystkie problemy Polaków i ich życia, ponieważ gospodarka to temat bardzo obszerny i warto się na niej znać żeby potem przy Wigilijnym stole nie kłócić się z innymi członkami rodziny.

Oszczędzanie na emeryturę
Jest to temat bardzo ciężki jednak bardzo wiele osób, które są świadome tego co dzieje się w Polsce podchodzi do niego z dużym respektem. Warto zastanowić się czasem czy to 100 zł miesięcznie odkładane na inne konto w banku nie pomogłoby potem na emeryturze. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że ludzie pracują średnio po około 40 lat i to że na emeryturze bardzo dużo osób będzie około 20 lat to takie 100 zł miesięcznie odkładane na konto przeradza się już w 200 zł miesięcznie dodatkowo do emerytury. Jest to bardzo dużo, ponieważ za 200 zł można zrobić w sklepie duże zakupy i nie patrzeć za bardzo na ceny. Dlatego warto zastanowić się nad tematem odkładania na emeryturę. Także osoby, które chciałyby zostać wcześniejszymi emerytami powinny zwrócić uwagę na to, że nie jest to takie proste. Iść wcześniej na emeryturę można jednak jest to dość skomplikowany proces. Trzeba mieć odłożone pieniądze, jednak to i tak nie jest gwarant tego że można iść swobodnie na emeryturę i nie zwracać uwagi na to co dzieje się dookoła. Żeby iść na emeryturę wcześniej niż większość społeczeństwa trzeba przede wszystkim zainwestować swoje pieniądze w coś co będzie przynosiło zyski w przyszłości. Aktualnie na rynku taką rzeczą są nieruchomości i ich wartość cały czas rośnie. Był już taki jeden przypadek w historii gdy ceny nieruchomości cały czas rosły, a następnie był krach na giełdzie i kryzys finansowy, który pochłonął miliony dolarów, a także bardzo wiele firm i ludzi. Jednak warto zainwestować w coś pieniądze i nawet jeśli by się nie udało to to są tylko pieniądze, które można odrobić albo wcześniej albo ,później ale jednak da się to zrobić, a szansa na to żeby pójść na wcześniejszą emeryturę jest tylko jedna czasami na całe życie. Dobrze zainwestowane pieniądze mogą pozwolić iść na emeryturę i nie przejmować się tym, że niektórzy mówią, że jej wcale nie dostaną, ponieważ taka osoba będzie żyła z emerytury, a także z pieniędzy, które cały czas na nią pracują. Warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, że pieniądze zarabia się najciężej na początku. Jeśli ktoś ma zarobić milion złotych to najciężej jest zarobić pierwsze 100 zł, potem 1000 zł, potem 10000 zł, a potem to już idzie lawinowo i coraz łatwiej zarabia się pieniądze. Przeskoczenie z 800.000 zł na 1.000.000 złotych jest czymś naprawdę banalnym i każdy kto dysponował kiedyś taką gotówką na pewno by potwierdził to stwierdzenie, że pieniądze robią pieniądze i nie warto przejmować się innymi rzeczami.

Co z emeryturą?
Jeśli komuś uda się iść wcześniej na emeryturę to oczywiście chwała jemu za to i niech się jemu wiedzie w życiu jak najlepiej bo bardzo często takie osoby musiały zdobyć takie pieniądze samemu i wszystko co mają zawdzięczają sobie. Jednak dla osób, które nie mają aż tyle wiedzy na temat inwestycji, a także na temat gospodarki to warto zaznaczyć, że emerytury będą wypłacane. Jeśli ktoś teraz mówi że nie dostanie emerytury to jest prawdopodobnie w błędzie.Państwo będzie się zadłużało na milionowe sumy tylko po to, żeby można było wypłacać emerytury, ponieważ jeśli by nie można było ich wypłacić to od razu jest wojna domowa. Najgorszym scenariuszem dla państwa jest taki, w którym wypłacają oni emerytury przy czym zadłużenie cały czas rośnie. Dochodzi do takiego stopnia, że państwo musi ogłosić upadłość, a co za tym idzie ma kryzys w swoim państwie. Zostaje w większości wyprzedawane zagranicznym inwestorom i następnie odbudowuje się powoli. Wykupuje to co było ich wcześniej i na nowo zaczyna się kręcić cała karuzela związana z wypłacaniem emerytur i innych zasiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here