baletnica

Taniec jest to wyrażanie ekspresji, emocji oraz pokazanie siebie. Może być on również postrzegany jako element artystyczny służący do odgrywania roli. Jako tancerz, będziemy pracować przede wszystkim swoim ciałem, a także talent. Pracując w takim zawodzie zatrudnienie możemy znaleźć w różnych miejscach, zaczynając od instytucji kulturalnych, przez kluby, aż do występów solowych. Organizacja pracy określana jest przez formę zatrudnienia. No właśnie, a co jeśli chodzi o zatrudnienie jako tancerz? Do wyboru mamy dwie ścieżki, albo spróbujemy swoich sił jako przedsiębiorca i otworzymy własną działalność jako tancerz, albo zatrudnimy się istniejące już w firmie, pracując jako etatowiec.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/tancerz-etat-czy-wlasna-firma/

Jak wyglądają realia pracy w zawodzie tancerza?

Jeżeli chodzi o sektor dotyczący tańca, rozpoczęcie własnego biznesu i stawienie na samodzielną pracę na rynku i jest bardzo trudnym zadaniem. Rozpoczęcie własnej działalności jako tancerz, bardzo często może być bolesne.

Okazuje się, że do uzyskania rozgłosu i pracowania swoim nazwiskiem należy mieć już wcześniej wyrobioną renomę. Jako rozpoczynający tancerz bardzo często jesteśmy skazani na porażkę. Do tego dochodzą również niskie zarobki jak na ten rodzaj wysiłku oraz zaangażowania.

Tancerz w pracy na etat

Instytucje związane z kulturą bardzo chętnie zatrudniają tancerzy na cały etat. Wynika to przede wszystkim z wysokości wynagrodzenia zdaniem kosztów pracy oraz specyfikacji ich wykonywania. Nie jest to bowiem praca polegająca na typowym siedzeniu za biurkiem i spędzaniu tam ośmiu godzin.

Na etat największe szanse mają rozpoczynający swoją karierę młodzi tancerze. Potrzebują oni bowiem stałego zatrudnienia, które pracodawcy są w stanie im dać. W taki sposób pozyskujemy zabezpieczenie socjalne oraz zdrowotnych. Niemniej najczęściej tancerze zatrudnieni są w formie umowy zlecenie lub umowę o dzieło. 

Tancerz, a samozatrudnienie

Praca jako tancerz, jest jak już wspomnieliśmy wcześniej ciężkim kawałkiem chleba. Wykonując twoją pracę, przez świadczenie własnych usług pod szyldem jednoosobowej firmy, bardzo często może być niezwykle trudne. Działając w taki sposób, funkcjonujemy na korzystniejszych rozwiązaniach podatkowych oraz zapewniamy sobie ubezpieczenia.

Jednak musimy pamiętać, że jest to praca nad swoimi własnymi projektami. Na naszej głowie pozostaną czynności takie jak wyszukiwanie, dbanie o promocji oraz dotarcie do szerokiej liczby odbiorców. Od teraz bowiem staliśmy się nie tylko tancerzami, ale również przedsiębiorcami. 

Zobacz też: http://www.dwakolory.pl/szkolenia-z-pierwszej-pomocy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here