Życie w Anglii

Praca zagranicą jest bardzo ciężkim tematem dla wszystkich, którzy musieli wyjechać do pracy. Z jednej strony wydaje się to dość proste, ponieważ wyjeżdża się z kraju, a następnie pracuje się często za niemałe pieniądze tylko trzeba pamiętać o tym, że praca w innym miejscu zupełnie obcym dla większości Polaków jest naprawdę bardzo ciężka. Zagranice wyjeżdża dużo osób, które nie znają języka i radzą sobie dlatego warto brać z nich przykład i jeśli ktoś mówi, że nie może nigdzie pojechać, bo nie zna języka to najlepiej wyprowadzić go z błędu, ponieważ przy panującej wszechobecnej technologii naprawdę bardzo łatwo się dogadać nawet za pomocą aplikacji w telefonie i nie tylko. Jednak wyjazd do innego kraju do pracy wiąże się z bardzo dużymi kosztami, które trzeba tam ponieść w pierwszym miesiącu pracy. Zazwyczaj w Anglii wypłacane są tygodniówki, ponieważ pracodawcy wiedzą, że mają do czynienia z raczej biednymi osobami, które potrzebują pieniędzy do tego żeby dalej pracować. Jeśli będą to dobrze robiły to mogą być pewne, że zostanie im to poprawnie wynagrodzone i naprawdę warto zwracać uwagę na to jak się pracuje i z kim, ponieważ jeśli ktoś znajdzie pierwszą pracę zagranicą, która będzie dobra, a także osoby, które jej pomogą na początku emigracji to taka osoba może wyjść na prostą i naprawdę odnaleźć się w innym kraju i zacząć normalne życie bez złych wspomnień z Polski

Praca w Anglii bez języka
Tak jak zostało to wspomniane we wcześniejszym akapicie można wyjechać do Anglii i pracować bez znajomości języka. Warto to wiedzieć, ponieważ jeśli ktoś boi się używać języka albo po prostu go nie zna to na pewno znajdzie tam taką pracę, która nie będzie od niego tego wymagała. Jednak wyjeżdżając zagranicę do pracy trzeba wiedzieć, że jeśli nie ma się jakiegoś dobrego wykształcenia, a także nie zna się języka angielskiego w bardzo dobrym stopniu to zwłaszcza na początku trzeba się liczyć z praca, które są bardzo ciężkie i nie zawsze przynoszą ogromne ilości pieniędzy. Praca bez języka jest zazwyczaj dla osób bez wykształcenia, gdzie wystarczy znać podstawowe zwroty, których nauka zajmie od 30 minut do 1 godziny maksymalnie. Po nauczeniu się tych zwrotów będzie się gotowym do podjęcia pracy w jakimś miejscu, gdzie język nie jest aż tak potrzebny.

Praca w Anglii z językiem
Jeśli mówi ktoś płynnie w języku angielskim to ma szanse znaleźć dobrą pracę. Nie trzeba nawet mówić płynnie ale przede wszystkim rozumieć
Anglików, a także potrafić się z nimi dogadać. Jeśli takie podstawowe rzeczy są zrozumiane to na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem jeśli chodzi o znalezienie pracy zagranicą. Inny ciekawy fakt z językiem jest taki, że podczas pobytu w Anglii, gdzie rozmawia się głównie z Anglikami, a także w sklepie cały czas słyszy się ten język to nauka jego będzie dużo prostsza niż w przypadku, gdzie mieszka się w Polsce i chce się jego nauczyć. Wszystkie rozmowy w sklepie, a także gazety i telewizja, która jest puszczana pomogą takiej osobie obyć się z językiem. Na początku najtrudniej oczywiście złapać to co mówią inny podczas gdy mówią bardzo szybko ale to nie dlatego, że chcą pokazać że są lepsi, bo jak mają być gorsi od kogoś kto nie jest wychowany w danym kraju. Jednak jeśli mówi ktoś bardzo szybko to ciężko czasami go zrozumieć i warto poprosić jego o powtórzenie, w takim wypadku zazwyczaj osoba od razu zrozumie o co chodzi i zacznie mówić dużo wolniej niż w pierwszym przypadku. Jednak z czasem jak ktoś się już obsłucha w danym języku to dla niego ta szybka mowa nie będzie już taka ciężka i będzie mógł na spokojnie zrozumieć wszystko co się do niego mówi. Jest to właśnie bardzo dobre dla osób, które chcą się nauczyć po prostu języka, czyli wyjechać do innego kraju i tam się go uczyć, bo jednak nauka w swoim kraju obcego języka jest dużo trudniejsza. Dlatego też małe dzieci, które słyszą tylko dany język będą bardzo dobrze mówiły w tym języku.

Jak wygląda życie w Anglii?
Bardzo często słyszy się, że życie w Anglii jest bardzo trudne i ciężko się tam żyje. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że jest się gościem w innym kraju i zarabia się takie pieniądze, które pozwalają na normalne średnie życie to jest to naprawdę bardzo fajna sprawa. W Polsce osoby bez doświadczenia i wykształcenia mogą pracować za takie pieniądze, że nie będzie im starczało do przysłowiowego pierwszego, a jeśli taka osoba wyjedzie z kraju to Anglii to tam będzie mogła żyć na początku na pewno dość biednie, bo tak to niestety wygląda ale jeśli dostanie już kontrakt angielski, a także wyższe wynagrodzenie to na pewno będzie miała lepiej niż w Polsce.
Warto także zwrócić uwagę na to, że Polacy wydają ponad 50% swoich dochodów na żywność, chodzi tutaj przede wszystkim o to żeby pokazać jaki jest stosunek cen żywności do wypłaty, a w Anglii jest to około 20-30%. Więc jak widać mają oni pieniądze na wydatki na inne rzeczy takie jak przyjemności, czy też ubrania, a nie tylko na jedzenie. Jeść trzeba, ale żeby zarabiać więcej, to warto brać pod uwagę emigrację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here