domy z bali
Fot. Pexels.com

Hałas i zgiełk dużych miast bardzo często skłaniają nas do szukania miejsca do odpoczynku i wyciszenia się. Jednym ze sposobów na znalezienie takiego miejsca jest kupno domku za miastem, działki czy chatki nad jeziorem. Spośród wielu opcji, to właśnie domki zbudowane z drewnianych bali stają się coraz bardziej pożądaną opcją. Dlaczego tak się dzieje? Domy z bali często kojarzą nam się z wiejskimi chatami o bardzo niskim standardzie jednak nic bardziej mylnego. Nowoczesne chatki mogą spełniać nawet najbardziej wysublimowane standardy zapewniając przy tym szereg korzyści.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/sprzedaz-domow-sekret-popularnosci-domow-z-bali/

Domy z bali – zalety

Ze względu na to, że są one zbudowane niemal całkowicie z drewna, domki te doskonale utrzymują ciepło oraz regulują wilgotność. Dzięki pochłanianiu ciepła przez drewniane bale, domki te stanowią idealną ucieczkę przed letnimi upałami. Co więcej, w zimie drewno może oddawać ciepło do wnętrza co oczywiście uchroni nas przed mrozami. Nic dziwnego, skoro drewno potrafi izolować napływ (lub ucieczkę) ciepła do otoczenia, aż pięciokrotnie wydajniej niż materiały z cegły lub betonu.

Warto również zaznaczyć, że domy z bali mają naturalną zdolność do tworzenia korzystnego mikroklimatu dla ludzi i wysoce niekorzystnego dla niechcianych mikroorganizmów. Nie straszna więc im pleśń czy grzyby.

Życie wewnątrz domków z bali

Wysoka zdolność tłumienia dźwięków przez drewno stanowi ogromną zaletę dla osób pragnących ciszy i spokoju. Zawsze odpowiednia temperatura i właściwa wilgoć natomiast, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wbrew częstym wątpliwościom, okazuje się że domki z bali pomimo bycia wykonanymi z drewna, nie stanowią ryzyka pożarowego. Odpowiednia specjalistyczna obróbka oraz impregnacja użytego drewna znacząco zwiększa ich odporność na ogień. Nie należy jednak tracić czujności, wadliwe instalacje elektryczne lub źle użytkowane sprzęty mogą doprowadzić do pożarów. Tyczy się to jednak wszystkich mieszkań i domów.

Zobacz też: http://www.innowacjaiwiedza.pl/agent-nieruchomosci-jak-wybrac-wlasciwego-czlowieka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here