Praca we Francja

Każdy człowiek zastanawiał się kiedyś nad pracą zarobkową za granicami naszego kraju. To całkowicie zrozumiałe, ponieważ w Polsce brak tak dobrej pracy. Każdy z nas marzy, by zasilić portfel kwotą kilkunastu tysięcy złotych. Jakie najpopularniejsze kierunki obierają ludzie chcący emigrować? Z pewnością praca we Francji to najczęściej wyszukiwana fraza w internecie i z doświadczenie powiem, że większość moich znajomych rozpoczynała karierę właśnie ta. Ta praca we Francji spowodowała, że nikt z nich już nie powrócił do pracy na ojczyźnie, a także wyjazdy stały się regularną częścią życia. Jakby nie patrzeć, to ciekawy układ. Trzy miesiące spędzone za granicą pozwolą na spędzenie kilku miesięcy na odpoczynku z rodziną i nie będą one powodem do smutku z braku środków na życie.

Jak jak zacząć, jeżeli interesuje nas praca we Francji? Najpierw należy znaleźć w swojej okolicy odpowiednika pośrednika, który załatwi nam wszystkie formalności w porozumieniu z zagranicą. To on ustali termin rozpoczęcia pracy tam, zakwaterowanie, a także pokieruje nas w dokładne miejsce. W końcu obozów pracy jest tam ogrom. Mimo tak brutalnej nazwy, obóz pracy to na pewno nie jest. Szczerze mówiąc porównałabym to do cięższej pracy fizycznej na polskiej produkcji. Tyle samo godzin pracy za czterokrotną stawkę wynagrodzeniową. Warto wspomnieć, że najczęstszym zajęciem w tamtych rejonach, jest zrywanie jabłek. Często do pomocy mamy drabiny i platformy, więc z czasem może to być niewymagające zajęcie, któremu podoła każdy. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób boi się podjąć pracy za granicą, ze względu tego, że może okazać się to zbyt wielkim wysiłkiem fizycznym. No cóż, początki z pewnością takie są, ale fakty są niezaprzeczalne. Otóż ból rąk czy kręgosłupa może wystąpić tylko na początku, potem z czasem wszystko przestaje doskwierać.

Jak długo trzeba tam pracować, by dobrze zarobić? To wszystko niestety zależy od miejsca pracy, ponieważ z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że bywają miejsca, gdzie praca musi być zakończona po 8 godzinach i nie ma możliwości nadgodzin. To niestety najgorsza opcja, na którą można trafić. Bowiem, cóż robić tak daleko od domu, jak nie pracować? Czas na pewno płynąłby szybciej. Nie ma jednak powodu do niepokoju. Praca od poniedziałku do piątku, po 8 godzin dziennie pozwoli na zarobienie nawet 20 tysięcy złotych, po odliczeniu zakwaterowania, kosztów życia zostaję nam na rękę nawet od 15 do 17 tysięcy. Najpopularniejszym okresem trwania przygody zagranicznej są 3 miesiące i często obejmuje to okres od sierpnia do listopada. Właśnie wtedy kończy się zbiór jabłek. Żeby było jasne, nie trzeba wracać po tym czasie, można zostać i wykonywać inne zajęcia takie jak np. wyrywanie chwastów. To również korzystna opcja, ale wymaga dużo schylania. Wiele osób kończy karierę tuż po zakończeniu się sezonu jabłkowego. Najczęstszym powodem jest po prostu chęć powrotu. Nawet największe pieniądze nie są wystarczającą rekompensatą rozłąki z rodziną. Z doświadczenia mogę potwierdzić, że te 3 miesiące to maksymalna ilość czasu, więcej bym nie dała rady. Dopiero taka odległość pozwala docenić chwile spędzone z bliskimi i ocieplić stosunki z nimi, a to wszystko przez chwilowy odpoczynek. Nie ma tam bowiem wiele czasu na kontakt, ponieważ pół dnia poświęcamy pracy, a po niej pozostaje nam tylko telefon.

Po długo wyczekiwanym powrocie czeka nas jeszcze wizyta u pośrednika w zdobyciu pracy w celu wynagrodzenia mu czasu poświęconego na załatwienie wyjazdu. Z doświadczenia powiem, że w moich okolicach pobiera on tylko 100 euro. Wydaje się mało, prawda? Tak niewielki koszt pozwoli na zdobycie płatnej pracy i wyrobienie pozycji zawodowej. Tak wiele za tak niewiele. Warto rozważyć opcję wyjazdu zagranicznego, by zasilić swój portfel i móc za zarobione pieniądze spełnić marzenia swoje i rodziny.

Praca we Francji to z pewnością efektywne źródło zarobku. Warto je rozważyć, jeśli niewielkim kosztem chcemy poczuć się stabilni finansową. Czy istnieją jakieś minusy, jeśli kusi nas praca we Francji? Niestety minusem jest język, angielski może okazać się bezużyteczny w wielu regionach, ponieważ w większości ludność posługuje się tam językiem francuskim. Warto jednak próbować się dogadać i po angielsku, ponieważ każdy naród się rozwija. Z pewnością spotkamy kogoś władającego językiem angielskim i dogadamy się w ważnych dla nas kwestiach. Minus ten równoważy fakt, że wolny czas można wykorzystać na rozwój osobisty, na przykład poprzez podróżowanie. Wypad na weekend do Paryża nigdy nie był tak prosty i możliwy.

Warto już dziś zaplanować pracę za granicą, jeśli jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej. Taka praca we Francji pozwoli nie tylko na świetny zarobek, ale także nauczy pokory i siły charakteru. W końcu wyjazd z dala od rodziny i przyjaciół to ogromna próba dla osobowości. Nie czekaj, już dziś zaplanuj przygodę swojego życia i rozejrzyj się w poszukiwaniu odpowiedniego pośrednika pracy. Francja właśnie stoi przed Tobą otworem, nie zwlekaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here