woda

Prowadzisz firmę i uczestniczysz pośrednio w produkcji farmaceutycznej? Oznacza to, że jesteś specjalistą, który musi dbać o każdy szczegół. Oprócz tego masz świadomość, że przemysł farmaceutyczny to sfera, gdzie nawet najmniejsze niedociągnięcie w jakości wody może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Sprawdź, jakie rozwiązania warto zastosować, aby zawsze mieć gwarancję najwyższej jakości wody.

Przemysł farmaceutyczny a woda — na jakie wyzwania trzeba się przygotować?

Woda stanowi fundament wielu procesów produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym. Jej rola jest kluczowa w przygotowywaniu roztworów, leków, myciu sprzętu i wielu innych aspektach produkcji. W przemyśle farmaceutycznym standardy dotyczące jakości wody są niezwykle rygorystyczne, co stawia przed producentami szereg wyzwań, takich jak:

  • Woda musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych, mikrobiologicznych oraz cząstek stałych. Nawet minimalne zanieczyszczenia mogą wpłynąć na skuteczność i bezpieczeństwo produktów farmaceutycznych.
  • Producent musi być w stanie dostosować się do stale zmieniających się regulacji, dotyczących systemów magazynowania i dystrybucji wody farmaceutycznej, zapewniając pełną zgodność z normami branżowymi.
  • Zdalne zarządzanie procesem uzdatniania wody pozwoli na bieżąco śledzić parametry wody i reagować w razie jakichkolwiek nieprawidłowości.

Dzięki dbaniu o jakość wody, producent może dostarczać produkty najwyższej jakości, które jednocześnie spełniają  nawet najbardziej rygorystyczne normy.

Poznaj rozwiązania, które stosuje się w celu uzyskania najwyższej jakości wody w przemyśle farmaceutycznym 

Być może do tej pory niektóre z części procesów magazynowania, dystrybucji czy uzdatniania wody stanowiły dla Ciebie wyzwania. W celu uzyskania najwyższej jakości  wody dla przemysłu farmaceutycznego można stosować różne urządzenia i systemy jak na przykład: 

  • Generatory wielokolumnowe do produkcji wody do wstrzykiwań (WFI) 
  • Systemy generacji wody oczyszczonej, które są połączeniem kilku procesów, takich jak zmiękczanie, odwrócona osmoza, ciągła elektrodejonizacja.

W celu zminimalizowania zużycia wody i redukcji odpadów, niektóre firmy stosują systemy uzdatniania wody z odzyskiem, które umożliwiają ponowne wykorzystanie wody. Dodatkowo odzysk wody pozwala zmniejszyć koszty eksploatacyjne zakładu.  

Woda w przemyśle farmaceutycznym to nie tylko składnik procesu produkcji, to element kluczowy dla bezpieczeństwa oraz zapewnienia skuteczności leków. Dlatego innowacyjne rozwiązania w dziedzinie uzdatniania wody są kluczowe dla sukcesu i jakości w tym sektorze. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here