zarządzanie

Wystarczy, że prowadzisz firmę jednoosobową, a brak w porządku oraz wyznaczenie priorytetów Nieuchronnie prowadzi się na dno kropkę Sprawdź w jaki sposób uniknąć najważniejszych grzechów, jeżeli chodzi o zarządzanie czasem pracy. Jest to bardzo ciekawa nauka, a czas przecieka między palcami. Zobacz czego powinieneś stanowczo unikać.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zarzadzanie-czasem/

Zarządzanie czasem – 3 podstawowe błędy

1. Źle przygotowana lista zadań

Dla wielu osób wypisywanie na listę rzeczy do zrobienia, jest pestką. Jednak niewiele osób wie, że bardzo łatwo jest zrobić w tym wszystkim bałagan. Dużo osób przy wykonywaniu listy rzeczy do zrobienia, tworzy chaotyczny zapis przemieszanych ważnych oraz mniej ważnych zadań.

Ważne jest to aby wykreślić poszczególne zadania, które są zbędne na naszej liście. Lista na której jest więcej niż 8 zadań staje się bezużyteczna. Taka lista nie ma nic wspólnego z dobrą organizacją czasu pracy. W taki sposób rozprasza my tylko naszą uwagę oraz marnujemy energię. Pod koniec dnia może okazać się, że zostało nam na liście kilka zadań, których nie zrobiliśmy i mam wyrzuty sumienia. O wiele bardziej lepszym rozwiązaniem będzie koncentracja na jednym bądź dwóch ważnych zadaniach, które dadzą ci satysfakcję z wykonanej pracy. Pamiętaj, żeby nie tracić cennego czasu na rzeczy zbędne.

2. Za rzadko mówisz „nie”

Staraj się być asertywny. Nie możesz przecież skupiać się na jednej bądź dwóch sprawach, jeżeli zbyt często mówisz „tak”. Wyobraź sobie sytuację w której idziesz do pracy i przed samymi drzwiami kolega prosi cię o pomoc w projekcie. Zgadzasz się a następnie spędzasz pół dnia na pomocy w nie swoich sprawach. Oczywiście nie chodzi o to, żeby być chamskim, ale możemy przecież powiedzieć, że zajrzymy w wolnej chwili, ponieważ obecnie mamy skoro rzeczy na głowie. 

Każdego dnia posiadamy niemal nieograniczony wybór zadań do wykonania. Pamiętajmy, że jeżeli jednej sprawie powiemy „tak” to innej musimy powiedzieć „nie”. Doba to tylko 24 godziny ,a my musimy znaleźć jeszcze czas dla rodziny, partnera czy też przyjaciół.

3. Robisz zbyt wiele rzeczy naraz

Multitasking jest to zmora biznesu. Obecnie wykonujemy wiele czynności naraz, z myślą że będzie to dobre dla naszej pracy. Okazuje się jednak że wykonując wiele zadań na raz bardzo się rozprasza my, nie skupiamy swojej uwagi na rzeczach ważnych, tracimy swoją energię i siłę. W rezultacie jesteśmy bardziej zmęczeni i nie wykonaliśmy swojej pracy w stu procentach. 

Wezwij się multitaskingu ze swojego życia w pracy. Zamiast niego zastosuj zasadę Pomodoro. Pomoże ci to osiągnąć znacznie lepsze rezultaty niż w przypadku wielozadaniowości.

Zobacz też: http://www.innowacjaiwiedza.pl/porady-finansowe-warrna-buffetta/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here