Jak znaleźć wśród odzieży używanej perełki modowe

W sklepach z odzieżą używaną można znaleźć stylowe, modne i oryginalne rzeczy, nawet te dobrych i niszowych marek za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. W jaki sposób zwiększyć prawdopodobieństwo, że podczas takiego wyjścia trafimy na naprawdę wartościowe rzeczy, które będziemy chętnie nosić?

Nie omijaj małych sklepików

Na rynku powstaje coraz więcej wielkopowierzchniowych sklepów, których asortymentem jest odzież używana. Są to sklepy sieciowe, które mają z góry ustalony termin cotygodniowej dostawy. Wtedy do sklepu przyjeżdżają tony ubrań. Później z każdym dniem cena spada o kilkadziesiąt procent, by na koniec osiągnąć kwotę kilku złotych, a nawet złotówki za każdą rzecz.

To prawda, że warto zaglądać do takich sklepów, ale nie wolno omijać także małych second-handów na osiedlu lub sklepów z odzieżą używaną wciśniętych gdzieś pomiędzy inne butiki w domach handlowych. Te małe sklepy mają często wyselekcjonowaną, markową odzież, niekiedy pochodzi ona nawet z końcówek kolekcji i nie jest używana.

Naucz się szukać

Jeżeli idziemy do sklepu mającego w swoim asortymencie towar taki jak odzież używana z konkretnym celem, na jakim przykład jest zakup spódnicy, warto nastawić się danego dnia na przeszukiwania działów ze spódnicami w kilku sklepach. Dobrze, jeżeli nie mamy konkretnie sprecyzowanych oczekiwań, na przykład co do koloru, ponieważ nie będzie łatwo trafić na taką rzecz. Po prostu trzeba postanowić, że przymierzy się każdą wartą uwagi spódnicę.

Natomiast, jeżeli nie idziemy do sklepu z konkretnym zapotrzebowaniem należy zwracać uwagę na wzory i kolory, a także dotykać tkaniny. Dzięki temu można wybrać ładny ciuch z różnych kategorii i trafić na przykład stylową spódnicę czy też bluzkę.

Dlaczego wybierać sklepy z wieszakami?

Dzięki temu, że odzież używana jest rozwieszona na wieszakach, łatwiej jest zobaczyć jej kształt i dostrzec ciekawe perełki. O wiele wygodniej także się ją przegląda. Zdecydowanie bardziej klienci cenią sklepy z wieszakami.

Nie znaczy to, że w ogóle trzeba omijać sklepy z koszami. W nich mogą się kryć piękne dodatki, jak kapelusze czy markowe torebki, które przyczajone czekają na osobę, która zna ich wartość modową i finansową oraz wybierze je spośród innych rzeczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here