Utrzymanie floty samochodowej w firmie

Wiele firm boryka się z problemem aut służbowych w swoich przedsiębiorstwach. Pracownicy oczekują, że na poziomie określonych stanowisk powinni jako bonus posiadać własne samochody. Zazwyczaj są one wykorzystywane również do celów prywatnych, umożliwiając pracownikom obniżenie kosztów za dojazdy do pracy.

Firm decydując się na posiadanie własnej floty samochodowej, muszą być przygotowane na dodatkowe wydatki, związanie z utrzymaniem aut, ich ubezpieczeniem oraz wymianą. Szczególnie istotny jest ten ostatni element, czyli sprzedaż samochodu firmowego w momencie, gdy jego stan nie jest już tak idealny.

Trzeba określić, kiedy ma nastąpić sprzedaż samochodu firmowego, aby firma na tym nie straciła. Szczególnie duży problem mają z tym przedsiębiorstwa posiadające liczną grupę przedstawicieli handlowych.

Tego typu pracownicy bardzo szybko zużywają auta, ze względu na charakter swojej pracy. Codziennie przejeżdżają setki kilometrów, powodując szybką eksploatację części.

Sprzedaż samochodu firmowego i wymiana na nowszy model jest w takich przypadkach częstą koniecznością. Generuje tym samym dodatkowe koszty dla firmy i angażuje czas pracowników, którzy zajmują się zarządzaniem flotą.

Sprzedaż samochodu firmowego najlepiej zacząć od wizyty u rzeczoznawcy. Taka osoba sprawdzi dokładnie samochód i na podstawie oględzin przygotuje odpowiedni raport. W raporcie powinny być uwzględnione wszystkie uszkodzenia, zużycie części, stan licznika, oraz rekomendacje dotyczące napraw.

Rzeczoznawca przygotowuje tym samym grunt pod sprzedaż samochodu firmowego. Na podstawie zebranych informacji doradca proponuje również cenę, za jaką dany model auta może zostać sprzedany. Cena uwzględnia również aktualne stawki sprzedaży na rynku wtórnym.

Wiele firm pozbywając się samochodów służbowych, oferuje pierwszeństwo w zakupie aut swoim pracownikom. Dzięki temu sprzedaż samochodu firmowego może być znacznie szybsza i skuteczniejsza.
Pracownicy wiedząc o takich możliwościach, chętnie czekają na okazję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here