Zarabiaj na polecaniu!

Gdy zamierzamy coś kupić np. samochód, wpadło nam audi a6 z 2006 rok i akurat nasz kolega takie posiada. Jest to naturalne, że udamy się do niego zaczerpnąć rady. Czy samochód się nie psuje, ile litrów paliwa pali czy jazda nim jest wygodna i jakie są jego ogólne odczucia z jazd. Słowem czy poleca dany model, czy stanowczo odradza. Ktoś kiedyś wpadł na genialny pomysł reklamy własnego produktu. Dał zwykłemu człowiekowi zupełnie za darmo np. dostał na 2 miesiące auto do użytkowania. Zapytacie, ale tak za darmo? Z jednej strony tak z drugiej nie. Już tłumacze gdzie był haczyk, człowiek ten miał za zadanie polecić innym ludziom to auto tak, aby w ciągu tych dwóch miesięcy zostały sprzedane przynajmniej 3 samochody z jego polecenia, wtedy otrzymywał aż 50 procent upustu na ten model. Czy to niegenialne? Takie układy, które łączą dwóch ludzi, w takiej relacji jak wyżej opisana, nazywamy programy partnerski.

Więc jak dokładnie działają programy partnerskie?

Zasada jest bardzo prosta, człowiek, który reklamuje produkty danej firmy nazywany jest ambasadorem. W zamian za polecania produktów otrzymuje zazwyczaj procentowy zysk ze sprzedanych rzeczy.

Jak wygląda praca ambasadora?

Omówię to na przykładzie sprzedaży perfum. Ambasadorkami są zazwyczaj kobiety, bo jak wiemy nie od dziś to właśnie one zużywają więcej perfum niż mężczyźni i mają ich znacznie więcej. Więc ambasador dostaje próbki zapachów, które są dostępne wraz z ich opisem oraz cenami odpowiednio za produkowane wielkości flakonów. Sprzedaż może odbywać się poprzez najzwyklejszą rozmowę bądź w inny myślę, że dużo ciekawszy sposób. Można zorganizować spotkanie u siebie w domu, zaprosić kilkanaście znajomych. Zorganizować zaplecze tak samo próbek, jak i po kilka egzemplarzy gotowych do sprzedania flakonów z perfumami. Słowem trzeba zorganizować pokaz i na nim zachwalać nasz produkt tyle ile się tylko da, oczywiście najlepiej popierając nasze słowa faktami z życia. Dobrą praktyką jest uczestnictwo w kursie, w jaki sposób sprzedać, na rynku jest ich bardzo wiele, wystarczy poszukać w internecie.

Jakie są dostępne na rynku programy partnerskie?

Jest to jeszcze nie tak bardzo rozpowszechniony sposób zarobku w Polsce, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Firmy takie jak Avon, Mary Kay, Vichy swoją sprzedaż opierają głównie na ambasadorach, perfumy te nie występują praktycznie w sklepach.

Programy partnerskie, są natomiast bardzo popularne wśród twórców internetowych. Dla przykładu prowadzimy bloga z recenzjami książek, notujemy około 5 tysięcy odsłon naszego bloga dziennie, czytamy książkę, a następnie piszemy pozycjonujący artykuł na jej temat i na końcu zawieramy link partnerski do księgarni, w której nabyliśmy daną książkę. Jeżeli odpowiednio mocno zachęciliśmy naszego czytelnika i kupi polecaną przez nas książkę z naszego linku partnerskiego, wtedy my otrzymujemy od 5 do 10 procent z kwoty, którą klient zapłacił za książkę. Jest to bardzo ciekawa opcja na zarabianie zwłaszcza z domu.

Innego rodzaju, ale również program partnerski można znaleźć w dziale gier komputerowych. Posiadając sporą liczbę widzów na kanale w serwisie YouTube możemy w ramach promocji, zagrać w daną grę i zostawić w opisie filmu nasz link partnerski do rejestracji. W zależności od warunków, jakie ustaliliśmy z firmą możemy zarobić na tym biznesie całkiem sporo pieniędzy. Oczywiście są pewne warunki do spełnienia, czasem wystarczy założyć sobie konto na platformie, czasem trzeba zagrać w daną grę, czasem nawet osiągnąć odpowiedni poziom, aby osoba polecająca otrzymała jakiekolwiek wynagrodzenie. Kolejną opcją zarobku dla YouTuberów jest polecanie oczywiście za pieniądze sprzętu, na którym tworzą swoje materiały, bądź grają w gry, albo nagrywają. Jeśli kanał ma bardzo duże zasięgi to firma w ramach akcji reklamowej może jeden egzemplarz np. kamery internetowej bądź nowego modelu myszki podarować takiemu twórcy w zamian za pozytywną reklamę na swoim kanale. Nikt nie chce negatywnej oceny nowego produktu.

Kolejnym bardzo popularnym programem partnerskim jest polecenie, strony, na której piszę się artykuły za pieniądze. Strona płaci nam malutki procent, bo jest to od 2 do 5 z każdej zarobionej złotówki przez osobę poleconą. Z jednej osoby nie zarobimy kokosów, ale jak polecimy 1000 osób i każdy dołoży swój grosz to uzbiera się z tego całkiem spora suma.

Czym jest biznes MLM ?

Jest to sposób struktury firmy oraz jej działania. Model ten polega na tworzeniu pod sobą w firmie struktury pracowniczej. Każdy pracownik ma takie samo zadanie jak osoba, która go poleciła do firmy z małą różnicą, osoby, które znajdują się najwyżej w strukturze otrzymują określony z góry procent z zarobków, jakie wygenerowali ludzie znajdujący się pod nimi w strukturze. Biznes MLM to taki globalny i udoskonalony program partnerski. Jeśli w firmie zgromadzimy pod sobą odpowiednią ilość osób firma czasem nagradza nas dodatkowymi pieniędzmi.

Podsumowując, programy partnerskie to bardzo innowacyjny sposób na zarobek, w Polsce jeszcze nie tak bardzo popularny, jak w innych krajach Europy, niemniej jednak warty uwagi każdego, a zwłaszcza twórców internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here