Franczyza - sposób na własny biznes

Każdy z nas, chociaż raz w życiu, siedząc przy firmowym biurku i wypełniając kolejne stosy papierów, zastanawiał się czy nie lepiej byłoby pracować na zasadzie „sam sobie szefem”. Okazuje się, że praca od 9 do 17 w pewnym momencie staje się dla nas niezwykle uciążliwa, a my oczekujemy od naszego życia czegoś więcej. Zwykle w głowie mamy mnóstwo pomysłów na własny biznes, jednak okazuje się, że nie jest to takie proste. Zwykle zastanawiamy się jak rozpocząć, gdzie znaleźć lokal, jak prowadzić biznes, jak wprowadzić go na rynek i zyskać zaufanie klientów, a także jak zbudować świadomość marki? Nie da się ukryć, że wszystkie te zadania, mogą znacznie przewyższyć nasze możliwości, jednak w tym momencie, z pomocą przychodzi nam franczyza. To właśnie dzięki niej, młodzi i zdolni, aspirujący przedsiębiorcy sięgnęli po swoje marzenia i rozpoczęli własną działalność. Wiele z nas boi się spróbować, choć franczyza jest najbezpieczniejszym sposobem na pierwszy biznes. Przekonaj się, że warto wykonać krok w jej stronę.

Jak działa franczyza?

Samo słowo franczyza jeszcze nic ci nie mówi? Otóż postaramy się to wyjaśnić w jak najprostszych słowach. Na pewno nie raz widzieliśmy wiele sklepów czy lokali gastronomicznych, które mają swoje placówki dosłownie rozsiane po całej Polsce. Okazuje się, że wszystko to są placówki franczyzowe. W biznesie franczyzowym głównym dokumentem jest umowa franczyzy, która jest zawierana pomiędzy franczyzodawcą i franczyzobiorcą. W niej zawarte są także ścisłe zasady współpracy obu podmiotów. To właśnie dzięki takiej umowie, możemy rozpocząć własny biznes, jednak z wykorzystaniem już istniejącej marki, a także jej zasobów. Nie da się ukryć, że dla wielu z początkujących przedsiębiorców, to właśnie franczyza była sposobem na rozwinięcie skrzydeł i założenie własnej działalności gospodarczej. Zarówno franczyzodawca jak i franczyzobiorca mają wymierne korzyści ze swojej współpracy i dzięki tej formie prowadzenia biznesu, mogą oni dalej rozwijać swoje przedsiębiorstwa w różnych częściach Polski.

Zalety franczyzy

Zalet franczyzy jest całe mnóstwo. W pierwszej kolejności możemy jednak zwrócić uwagę na to, że początkujący przedsiębiorca dostaje całe, niezbędne know-how. Jest to gotowy plan działania, który przyniósł sukces franczyzodawcy. W know-how znajdziemy więc porady i wskazówki odnośnie tego jak obsługiwać klientów, jak powinna wyglądać i prezentować się nasza placówka, w jaki sposób rozwinąć strategię marketingową, a także w jaki sposób i skąd zamawiać towary i przyrządzać dania- to w przypadku franczyz gastronomicznych. Kolejną najważniejszą zaleta jest to, że franczyzobiorca otrzymuje prawo do korzystania z logo firmy i działa pod jej szyldem. Oznacza to, że od razu po wejściu na rynek ze swoją placówką, ma on grono zaufanych klientów, a marka jest już dobrze rozpoznawalna, więc nie musi się on zastanawiać w jaki sposób wprowadzić ją na rynek. Franczyza w tym wypadku, dla obu stron jest niezwykle intratnym przedsięwzięciem, które przynosi zadowalające zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here