Wirtualne biuro w Warszawie - co warto wiedzieć?

Nie da się ukryć, że większość z nas rozpoczyna swoją karierę od pracy na etacie. Wraz z upływem czasu jednak tradycyjna praca od 9:00 do 17:00 przestaje nas satysfakcjonować i czujemy się nią po prostu wypaleni. Jednak przez ten okres czasu, zdążyliśmy zebrać odpowiednie doświadczenie i umiejętności i czujemy się w pełni gotowi by rozpocząć coś nowego. Wówczas najwięcej osób decyduje się na rozpoczęcie tak zwanego wolnego zawodu, popularnie nazywanego freelancingiem. Freelancer to osoba, która sama jest dla siebie szefem i sama znajduje sobie zlecenia do realizacji. Wydawać by się mogło, że jest to praca marzeń, jednak każdy z początkujących freelancerów staje przed ogromnym wyzwaniem jakim jest rejestracja firmy i znalezienie dla niej lokalizacji. Nie da się ukryć, że szczególnie na początku naszej działalności, nie chcemy wydawać pozostałych oszczędności na wynajem lokalu biurowego, a dodatkowo takiego, który znajdzie się w prestiżowej lokalizacji. Właśnie w tym celu powstały usługi wirtualnego biura np. w Warszawie. Na czym to polega?

Czym jest wirtualne biuro?

Wspomnieliśmy już, że wynajem lokalu w prestiżowej lokalizacji będzie początkującego freelancera sporo kosztował, a nawet może przerosnąć jego możliwości finansowe. Właśnie w tym celu powstały usługi wirtualnego biura, które znacznie ułatwiają prowadzenie własnej działalności, szczególnie na samym jej początku. Wirtualne biuro to nic innego jak adres, pod którym możemy zarejestrować naszą firmę, mimo że fizycznie nie będziemy tam obecni. Dzięki temu zyskujemy adres w jednej z prestiżowych lokalizacji. Wszelka korespondencja będzie skierowana więc na adres wirtualnego biura, a pracownicy zobowiązani są do odesłania jej na adres klienta w ciągu 24 godzin lub- jeśli klient wyrazi zgodę- otworzą listy i wyślą niezwłocznie ich skany. Wirtualne biuro Warszawa daje możliwość także skorzystania z fizycznej przestrzeni biurowej, w przypadku spotkań z klientami. Jest to więc idealne rozwiązanie dla freelancerów, a także dla osób, które prowadzą firmę w Polsce, jednak przez większość czasu mieszkają za granicą. Nie tylko nie obciąży nas to zbytnio dodatkowymi kosztami, ale dodatkowo zyskamy swoista pomoc przy organizacji naszej korespondencji i wciąż mamy do dyspozycji przestrzeń biurową.

Wirtualne biuro w Warszawie

Wspomnieliśmy już, że dla początkującego freelancera najważniejsza jest prestiżowa lokalizacja. Co to oznacza w praktyce? Otóż o wiele lepiej jako adres firmy będą prezentowały się Aleje Jerozolimskie w Warszawie, niż jakaś niewielka uliczka w niewielkim miasteczku. Wpłynie to przede wszystkim na to, jak szybko będzie można odszukać naszą firmę, a także na to, czy potencjalni klienci obdarzą nas swoim zaufaniem. Prestiżowa lokalizacja daje także o wiele więcej możliwości i nie oszukujmy się- o wiele lepiej się prezentuje np. w wizytówkach Google. Dzięki temu początkujący freelancer szybciej zyska także nowych klientów i nowe zlecenia. Właśnie w tym celu powinniśmy rozważyć wynajęcie wirtualnego biura w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here