Przelew przez Internet – szybko, ale czy bezpiecznie?

Przelewy internetowe stały się nieodłącznym elementem zakupów online. Lubimy z nich korzystać, ponieważ pozytywnie wpływają na szybkość transakcji. Po kilku chwilach na koncie usługodawcy pojawiają się pieniądze, co otwiera drogę do realizacji kolejnego kroku zamówienia, czyli wysyłki produktu. Nie trudno więc zgadnąć, że to właśnie szybkość przekonuje nas do korzystania z płatności internetowych. Często zapominamy jednak o czymś bardzo ważnym, czyli bezpieczeństwie.

Zabezpieczenia systemu

Szybki przelew przez Internet musi być bezpieczny. Wiedzą o tym twórcy poszczególnych systemów. Korzystając z przelewów online nie musimy się więc martwić utratą środków. Podczas przelewów dane sprzedawcy są uzupełniane automatycznie. Nie występuje tu ryzyko popełnienia błędu. To ułatwienie, które przyspiesza cały proces. Wystarczy, że wprowadzimy kod zabezpieczający wygenerowany przez nasz bank i zatwierdzimy przelew. Co więcej szybkie przelewy przez Internet są także zabezpieczone przed ewentualnym atakiem złośliwego oprogramowania. Warto wiedzieć, że systemy przelewów online są na bieżąco aktualizowane i ulepszanie. Z każdą kolejną wersją stają się coraz bezpieczniejsze.

Zadbać samodzielnie

Oczywiście ochrona własna poszczególnych systemów jest oczywiście bardzo duża, ale powinniśmy także zadbać o bezpieczeństwo naszego komputera. Zainstalujmy na nim odpowiednie oprogramowanie antywirusowe i dbajmy o to by było cały czas włączone. Starajmy się też nie korzystać z nieznanych sieci internetowych. Jeśli koniecznie musimy wykonać przelew poza domem, upewnijmy się że Sieć z jakiej chcemy skorzystać jest zabezpieczona. Ważną kwestią, o której często zdarza się nam zapominać jest systematyczna zmiana haseł na naszym profilu w banku. Starajmy się robić to średnio raz na dwa miesiące. Hasła oczywiście muszą być skomplikowane. Używanie dat urodzin, imion, czy prostych kombinacji jak „abc123” z pewnością się nie sprawdzi i nie zabezpieczy naszego konta.

Szybki przelew przez Internet charakteryzuje się prostotą, szybkością i oczywiście bezpieczeństwem. Odpowiednia ochrona sprawia, że zarówno nasze pieniądze jak i dane są całkowicie zabezpieczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here